Różnice między myjnią samoobsługową a automatyczną, którą wybrać

Żyjemy w czasach, w których dobra materialne wszelkiej maści są dostępne praktycznie wszędzie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu nasi przodkowie w życiu nie pomyśleliby, że samochody będą jeździć kilkadziesiąt a nawet kilkaset kilometrów na godzinę. Przemysł motoryzacyjny rozwija się każdego dnia. Teraz do wyboru mamy zarówno samochody na benzynę czy olej napędowy, ale i wersje hybrydową czy typowo elektryczną. Oprócz tego, że posiadamy auto i przyjemnie jest z niego korzystać, warto pomyśleć o pielęgnacji samochodu. Zdecydować się na mycie w możliwie najlepszym miejscu. Myjnie samoobsługowe oraz automatyczne cieszą się bardzo dużą popularnością. Której warto zaufać?

Odpowiednia pielęgnacja a rodzaj samochodu

Prawda jest taka, że kosmetyka to bardzo ważny element pielęgnacji naszego auta. Dzięki niej jest możliwość utrzymania lakieru Twojego auta w możliwie najlepszej kondycji. Tak ważna jest regularność w myciu auta ale i jego woskowanie. Często producent danego samochodu w instrukcji obsługi zawiera instrukcje dotyczące utrzymania samochodu w bardzo dobrej kondycji. Niezbyt dobry wybór dotyczący mycia naszego auta może wyrządzić o wiele więcej szkody aniżeli pożytku. Wiadome jest to, że myjnie samochodowe zawierają generalnie podobny zakres usług. Jedni będą preferować myjnię automatyczną, na której auto jest myte, a my po prostu czekamy parę, paręnaście minut na efekt. Są też zwolennicy, i nie chodzi tutaj o pieniądze, mycia auta samemu. Tutaj przydatna będzie z kolei samoobsługowa myjnia samochodowa. Aby mieć pewność, że wszystko jest bardzo dobrze umyte, nawoskowane. W taki przypadku możemy zapłacić więcej, myjąc samemu gdyż każda minuta kosztuje określoną sumę. A czas płynie podczas mycia bardzo szybko.

Plusy i minusy myjni automatycznej i samoobsługowej

Myjnie samoobsługowe cechuje na pewno dokładność, to od nas zależy ile czasu poświęcimy na mycie auta i jak to zrobimy. Zdecydowanie w tej opcji jest mniejsza obawa o zniszczenia lakieru. Używamy bowiem do czyszczenia delikatnej szczotki. Czas oczekiwania na tego typu przyjemność w opcji mycia samemu nie jest zbyt długi. Istnieje wiele punktów, praktycznie w każdym mieście gdzie czas oczekiwania na ogół jest dość niski. Do myjni automatycznej często są długie kolejki. Ceny mogą być porównywalne. Wszystko zależy od tego jaką opcję wybierzemy. Jest to kwestia głównie tego jak długo będziemy myć auto. Prawda jest taka, że jeśli uda nam się umyć szybko, możemy zaoszczędzić nawet połowę kwoty, którą wydalibyśmy na myjni automatycznej. Wybór należy do Ciebie!