Dom

Płytki łazienkowe – jakie wzory są w modzie?

Płytki łazienkowe w tym sezonie są nieprzewidywalne i wyjątkowo ciekawe. Różnorodne wzory powodują, że nasze łazienki będą wyjątkowe i niebanalne. Metaliczny błysk, kontrastowe barwy czy płytki heksagonalne, które zachwycają fakturą i precyzją ułożenia to trendy, które mają szansę przyjąć się w naszych łazienkach. Jakie będzie wyglądała modna łazienka w sezonie 2020/2021?

Biel i czerń
Ten duet wraca do naszych mieszkań nieustannie. W tym sezonie będzie cieszył oko wzorami marokańskimi oraz geometrycznymi. Wzory nie muszą być jednak regularne i harmonijne. W tym sezonie zachwyca nas wszystko to, co jest zaskakujące i niesymetryczne.

Układając kolorową mozaikę trzeba koniecznie pamiętać, że fuga powinna być w kontrastowym kolorze. Gruba, widoczna i bardzo wyrazista – taka jest fuga w tym sezonie.

Biel i czerń widoczna będzie również w lastryko. Ciemna masa będzie zdobiona jasnym kruszywem bądź odwrotnie. Ciemne lastryko jest niezwykle eleganckie i ekskluzywne. Jest to jednak trend, który sprawdzi się w przestronnych pokojach kąpielowych. Trzeba uważać, by łazienka, w której jest ciemne lastryko nie wydawała się mała i przytłaczająca.

Metaliczny połysk
Metaliczne płytki łazienkowe to kolejny mocny trend. Srebro, miedź oraz złoto pojawią się w łazience od podłogi aż do sufitu.

Połyskliwa metaliczna powierzchnia, elementy metalu zatopione w płytce czy płytki 3D podobne do blachy, na której jest przestrzenny wzór to najmodniejsze desenie, które zagoszczą w naszych łazienkach. W poprzednim sezonie producenci nieśmiało wprowadzili metaliczny połysk na niewielkich powierzchniach, w tym sezonie króluje on w całych łazienkach.

Metaliczne płytki łazienkowe są bardzo eleganckie. Producenci bardzo chętnie uzupełnili ten trend o meble, na których również zauważymy metaliczny blask. Blaty szafek, umywalki czy fronty mebli również mogą zachwycać metalicznym blaskiem. Warto jednak ostrożnie podejść do metalicznego trendu, gdyż granica między klasą a kiczem jest bardzo płynna.

Płytki cementowe
Płytki łazienkowe cementowe to kolejny trend, w którym widać wyraźne wpływy marokańskie oraz hiszpańskie.

W tym sezonie widzimy jednak płytki, które są nieregularne i zwariowane. Wzory są asymetryczne i niepowtarzalne. Mieszanie ze sobą różnokolorowych mas cementowych daje nieprzewidywalne rezultaty. Jest to bardzo ładnie widoczne na nie wielkich płytach 20 x 20 cm, na których wzór jest wyraźny i niespotykany.

Płytki 3D
Płytki łazienkowe 3D to idealne rozwiązanie do nowoczesnej łazienki. Heksagonalny kształt jest ciekawy i niebanalny. Powierzchnia, która jest wypukła ułożona w niesymetryczne wzory sprawia, że nie znajdziemy dwóch takich samych łazienek.