Ekologiczne uprawianie żywności – znajdź swoją hurtownię ogrodniczą!

ekologiczna-żywność

Jest wiele prawdy w stwierdzeniu, że jesteśmy tym, co jemy. Posiłki wpływają bowiem na nasze ogólne zdrowie, nie są również obojętne dla naszego samopoczucia, wyglądu skóry, włosów czy paznokci. Odpowiednie jedzenie dodaje energii, jest odpowiedzialne za pamięć oraz koncentracje, jak i generalnie za pracę mózgu. Jest to najlepsze paliwo dla naszych organizmów. Nie sięgajmy więc po produkty bardzo przetworzone, które nie mają praktycznie żadnych wartości odżywczych – a jedynie puste kalorie, całą paletę sztucznych barwników, polepszacze czy substancje słodzące. To co jemy bardzo wpływa na całą strukturę naszego organizmu. Wybierajmy zdrową żywność ekologiczną. Jedzenie ekologiczne to nie wyłącznie luksus dla nielicznych, jak miało to miejsce jeszcze jakiś czas temu. Produkty Eko są ogólnodostępne. Coraz większa część społeczeństwa w trosce o swoje zdrowie oraz dobrą formę wybiera Eko żywność, interesuje się składem kupowanych artykułów spożywczych i stawia na produkty wysokiej jakości. Produkty wysokiej jakości można nabyć w hurtowni ogrodniczej.

Dobre bo EKO – hurtownia ogrodnicza

Rolnictwo to jedna z podstawowych, zarazem najważniejszych działalności człowieka, która zapewnia wyżywienie ludzi na całym świecie. Stosowanie od lat w produkcji rolniczej organizmów genetycznie modyfikowanych, regulatorów wzrostu, wielu nawozów sztucznych jak i chemicznych środków ochrony roślin jak i dodatków do pasz w ogólnie uznawanym przetwórstwie spożywczym zadziałało w ten sposób, że zostało zachwiane bezpieczeństwo naszej żywności, co za tym idzie zdrowia zwierząt i ludzi. Postępuje coraz bardziej uprzemysłowienie, które prowadzi dalej do zubożenia gleby w składniki mineralne. Pojawiające się skażenia wód oraz występowania związków chemicznych w produktach rolnych to wynik tej nie zdrowej polityki nawozów sztucznych. Dzięki przepisom prawnym, konsument nabywający produkt znakowany jako „ekologiczny” ma 100% pewność, że jest on pozbawiony zanieczyszczeń w postaci pozostałości środków ochrony roślin, hormonów, a w procesie produkcji nie stosowano sztucznych nawozów oraz żywności modyfikowanej genetycznie. Każda hurtownia ogrodnicza praktycznie jest w stanie zorganizować dla nasz Eko żywność.

Żywność Ekologiczna – zdrowsza alternatywa?

Wiedza o żywności w XXI wieku jest bogatsza o doświadczenie poprzednich pokoleń. W drugiej połowie XX wieku dowiedzieliśmy się na przykład, że niektóre pestycydy stosowane w produkcji żywności nie są bezpieczne dla zdrowia, jak wcześniej sądzono. To bardzo ważna informacja. W produkcji ekologicznej – co jest faktem, nie stosuje się zapobiegawczo antybiotyków w chowie zwierząt oraz syntetycznych pestycydów jak i nawozów mineralnych w uprawie roślin. Produkty rolnictwa ekologicznego najczęściej zawierają zerowe bądź śladowe pozostałości tak zwanych syntetycznych pestycydów. Jednocześnie na podstawie wielu badań wiemy, że surowce ekologiczne w porównaniu do surowców zwykłych zawierają istotnie więcej związków bioaktywnych, zwłaszcza dobrych dla naszego zdrowia polifenoli. Wszystko to łącznie przekłada się prawdopodobnie na lepszą odporność ludzi i zwierząt na różnego typu choroby.